newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Regularnie, bezpośrednio na maila, bez spamu.

Zgadzam się na otrzymywanie pocztą elektroniczną na podany powyżej adres e-mail Newslettera Soulandmind.pl oraz innych publikacji i informacji zawierających reklamy zgodnie z Ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. nr 144 poz. 1204).

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Audyty wzornicze


„Wzór na konkurencję” to projekt w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (nabór wniosków w latach 2015-2016 prowadzi PARP). Przewiduje on kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie......

więcej >
„Wzór na konkurencję” to projekt w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (nabór wniosków w latach 2015-2016 prowadzi PARP). Przewiduje on kompleksowe wsparcie MŚP w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych w tym przeprowadzenie audytu wzorniczego, stworzenie strategii wzorniczej oraz wynikających z niej nowych, innowacyjnych produktów.


Audyty wzornicze

Program skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców prowadzących działalność na terytorium Polski Wschodniej, tj. w województwach: lubelskim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. 

Wsparcie będzie dwuetapowe. W pierwszym etapie przeprowadzone zostaną audyty wzornicze, postawiona zostanie diagnoza sytuacji firmy pod kątem wykorzystania wzornictwa, technologii, struktury organizacyjnej, procesów komunikacji, strategii marketingowej, charakterystyki klientów i konkurencji oraz trendów rynkowych. Raport z audytu posłuży do stworzenia strategii wzorniczej.

Kolejny etap to wdrożenie tejże strategii, w efekcie której firma wprowadzi na rynek innowacyjne nowe produkty. W ramach projektu można dostać środki na usługi doradcze oraz zakup urządzeń i maszyn. 

Soul and Mind już od 20 lat buduje i wspiera swoim doświadczeniem, wiedzą ekspercką oraz kompetencjami marki swoich klientów - od małych firm rodzinnych, przez duże i średnie przedsiębiorstwa, aż po międzynarodowe korporacje. W ramach projektu “Wzór na konkurencję” oferujemy kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach dotyczących wzornictwa i strategii tj. przeprowadzenia audytu wzorniczego, przygotowania strategii wzorniczej oraz zaprojektowania nowych produktów.

powrót >

Przecinarka Szafir

Przecinarka Szafir


Firma Eckert ma 25-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń do cięcia oraz całkowicie zrobotyzowanych stanowisk roboczych. Jednym z jej flagowych produktów jest Szafir - przecinarka cechująca się wysoką dynamiką i precyzją zautomatyzowanego cięcia 3D blach, rur i profili. Naszym zadaniem było zaprojektowanie dla niej zupełnie nowego designu obudowy....

więcej >
Zadanie: 

Audyt wzorniczy i projekt design dla przecinarki Szafir.

Założenie i realizacja: 

Firma Eckert ma 25-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji urządzeń do cięcia oraz całkowicie zrobotyzowanych stanowisk roboczych. 


Jednym z jej flagowych produktów jest Szafir - przecinarka cechująca się wysoką dynamiką i precyzją zautomatyzowanego cięcia 3D blach, rur i profili. Naszym zadaniem było przeprowadzenie audytu wzorniczego oraz zaprojektowanie dla niej zupełnie nowego designu obudowy.

Strategia wzornicza, jaką obraliśmy, uwzględniała nie tylko estetykę projektu, lecz także to, by podkreślał on nowoczesność, sprawność i efektywność maszyny. Walory te zdecydowaliśmy się wyeksponować poprzez dynamiczną linię i nową, biało-szafirową, nawiązującą do nazwy maszyny kolorystykę. 

Ekspozycja maszyny Szafir w nowej odsłonie, była ważnym elementem obchodów 25-lecia firmy Eckert oraz prezentacji nowej identyfikacji wizualnej firmy podczas jednej z największych na świecie imprez branży przemysłowej - Innowacje, Technologie Maszyny MACH-TOOL w Poznaniu.

powrót >

Piekarnik retro


Po sukcesie zaprojektowanego przez nas modelu piekarnika vintage, przyszedł czas na kolejny, stylowy projekt. W przeciwieństwie do poprzednika, trafi on nie tylko na rynek rosyjski, lecz również do klientów Europy Środkowej i Zachodniej....

więcej >
Po sukcesie zaprojektowanego przez nas modelu piekarnika vintage przyszedł czas na kolejny, stylowy projekt. W przeciwieństwie do poprzednika, trafi on nie tylko na rynek rosyjski, lecz również do klientów Europy Środkowej i Zachodniej.

Podczas gdy za wschodnią granicą we wzornictwie przemysłowym liczą się detale i ornamenty, zachodni sąsiedzi przywiązani są do prostej estetyki oraz czystej formy. W naszej strategii wzorniczej zdecydowaliśmy się postawić na oszczędny, skandynawski design, oraz połączyć go ze stylistyką retro.

Piekarnik AMICA

Front w dwóch wersjach kolorystycznych – pożądanym ecru i klasycznej czerni - przełamują złote, matowe elementy, takie jak uchwyt czy obramowanie szyby. Brak tu elektronicznego wyświetlacza, a pokrętła regulacji czasu i temperatury mają starannie dopracowany kształt. To właśnie detale stanowią o wyjątkowym charakterze piekarnika.

powrót >

speed up
strategy

brand
design

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

Brand

Inudstrial Design