newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design


Wzornictwo przemysłowe to element długiego procesu, który zaczyna przemyślana koncepcja produktu, a wieńczy strategia wprowadzenia go na rynek.

Dobry design wymaga profesjonalnego i interdyscyplinarnego podejścia. W swojej pracy łączymy wiedzę i doświadczenie z różnych dziedzin, m.in. technologii i procesów produkcyjnych.

Mamy doświadczenie w tworzeniu przedmiotów pięknych i użytecznych.

Obejrzyj wybrane projekty dla naszych Klientów: 

Projekt designu piekarnika retroPo sukcesie zaprojektowanego przez nas modelu piekarnika vintage przyszedł czas na kolejny, stylowy projekt. W przeciwieństwie do poprzednika, trafi on nie tylko na rynek rosyjski, lecz również do klientów Europy Środkowej i Zachodniej.

Podczas gdy za wschodnią granicą we wzornictwie przemysłowym liczą się detale i ornamenty, zachodni sąsiedzi przywiązani są do prostej estetyki oraz czystej formy. W naszej strategii wzorniczej zdecydowaliśmy się postawić na oszczędny, skandynawski design, oraz połączyć go ze stylistyką retro.Front w dwóch wersjach kolorystycznych – pożądanym ecru i klasycznej czerni - przełamują złote, matowe elementy, takie jak uchwyt czy obramowanie szyby. Brak tu elektronicznego wyświetlacza, a pokrętła regulacji czasu i temperatury mają starannie dopracowany kształt. To właśnie detale stanowią o wyjątkowym charakterze piekarnika.Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót >


Firma Eckert ma 25-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji urządzeń do cięcia oraz całkowicie zrobotyzowanych stanowisk roboczych. Jednym z jej flagowych produktów jest Szafir - przecinarka cechująca się wysoką dynamiką i precyzją zautomatyzowanego cięcia 3D blach, rur i profili. Naszym zadaniem było przeprowadzenie audytu wzorniczego oraz zaprojektowanie dla niej zupełnie nowego designu obudowy.

Strategia wzornicza, jaką obraliśmy, uwzględniała nie tylko estetykę projektu, lecz także to, by podkreślał on nowoczesność, sprawność i efektywność maszyny. Walory te zdecydowaliśmy się wyeksponować poprzez dynamiczną linię i nową, biało-szafirową, nawiązującą do nazwy maszyny kolorystykę. 

Ekspozycja maszyny Szafir w nowej odsłonie, była ważnym elementem obchodów 25-lecia firmy Eckert oraz prezentacji nowej identyfikacji wizualnej firmy podczas jednej z największych na świecie imprez branży przemysłowej - Innowacje, Technologie Maszyny MACH-TOOL w Poznaniu.
Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót>


Pług drogowy przeznaczony jest do usuwania śniegu i błota pośniegowego. To narzędzie - choć pozornie proste z punktu widzenia wzornictwa przemysłowego - można zaprojektować tak, by wyróżniało się formą na tle konkurencji. Przed takim właśnie zadaniem stanęliśmy projektując pług odśnieżny PPE 32 dla firmy Dobrowolski.

Pług PPE 32 według naszego pomysłu ma nietypową fasadę, która urozmaicona jest ożebrowaniem układającymi się w symetryczny, „muskularny" wzór. Dzięki temu proste, drogowe narzędzie przykuwa wzrok, robi wrażenie urządzenia solidnego i niezawodnego a do tego prezentuje się bardzo profesjonalnieTagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót>


Meble ogrodowe kupowane są na długie lata, dlatego oczekuje się od nich głównie trwałości oraz odporności na zmieniającą się modę. W efekcie rynek zdominowany został przez ciężkie, schematyczne meble w stonowanych kolorach. 

Zaprojektowany przez projektantkę Soul and Mind - Dorotę Dębską - i uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt „Ibo – meble nie tylko do ogrodu” przełamuje tę konwecję. Lekki, dopracowany w każdym detalu, a przy tym utrzymany w jasnych, przyjemnych kolorach projekt, jest dowodem na to, że meble używane w ogrodzie, w domu, na tarasie czy patio, wcale nie muszą być nudne.

Meble Ibo zostały zaprojektowane z myślą o naturze i ludzkiej potrzebie obcowania z nią, także w wielkim mieście. Osoba siedząca w krześle Ibo wygląda i może poczuć się jak otulona liściem. Kontakt z naturą podkreśla także zagłębienie w formie walca, znajdujące się pośrodku stołu. Po odkryciu wieka w formie tacy, jest idealnym miejscem na doniczkę z rośliną. 

Blacha, z jakiej wykonano krzesła, ma specjalne wycięcia - nie tylko zapewniają one cyrkulację powietrza i sprawiają, że deszcz zamiast zalegać na siedzeniach, będzie spływał na ziemię, lecz przypominają żyłki liścia, a więc wpisują się w konwencję zestawu. Co więcej - do wycięć można w kilka chwil przypiąć specjalnie zaprojektowane poduszki, które nie zsuwają się z siedzeń i zwiększają komfort użytkownika mebli.

Nagrodzony projekt znajduje się obecnie w ofercie mebli firmy Litex pod nazwą IVO.Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowepowrót>Audyt wzorniczy oraz zaprojektowanie owiewek i zabudów do wybranych modeli samochodów sprzedawanych przez Bemo Motors.

Owiewki i zabudowy to bardzo istotne elementy samochodów, zwłaszcza modeli ciężarowych. Prawidłowo zaprojektowane i zamontowane, istotnie zmniejszają opór powietrza oraz zużycie paliwa podczas jazdy.

Nasza strategia wzornicza dla Bemo Motors uwzlędnia nie tylko aerodynamiczną, ale także estetyczną funkcję, jaką spełniają zabudowy i owiewki. Dołożyliśmy wszelkich starań, by elementy wykonane według naszego projektu, stały się integralną częścią danego modelu samochodu. Na zdjęciu widoczny jest Ford Transit wyposażony w zaprojektowaną przez nas owiewkę.Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót>


Zadanie:

Audyt wzorniczy i projekt designu piekarnika vintage dla marki AMICA.

Założenia i realizacja:

We wrześniu 2014 roku na targach IFA w Berlinie, Amica po raz kolejny zaprezentowała swoje nowe produkty. Znalazły się wśród nich zaprojektowane przez nas płyta gazowa oraz piekarnik w stylu retro. Podczas, gdy projekt płyty przeszedł jedynie lifting, koncepcja designu piekarników powstała zupełnie od podstaw.

Strategia wzorniczna dla piekarników z linii Vintage stworzona została z myślą o specyficznych i wyrafinowanych oczekiwaniach klientów na rynku rosyjskim. W przeciwieństwie do mieszkańców Europy Zachodniej ceniących prostotę i styl mainstream, nasi wschodni sąsiedzi doceniają ornamentykę i zdobienia.

To właśnie dlatego skupiliśmy się na dopracowaniu każdego detalu piekarnika, przy zachowaniu jego funkcjonalności, tak ważnej podczas codziennego użytkowania. Stylizowane pokrętła regulacji temperatury, uchwyty i inne elementy przywodzą na myśl wyposażenie kuchni sprzed kilku dekad. Piekarnik retro jest świetnym dopełnieniem stylowej kuchni i nadaje jej unikalny charakter.

Nowy model piekarnika jest sprzedawany pod marką Hansa i dostępny wyłącznie w Rosji. Piekarnik można kupić na stronie: http://www.ferra.ru.

Już wkrótce swoją premierę będą miały kolejne modele piekarników marki AMICA stworzone na podstawie naszych projektów.Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowepowrót>

Strategia
marki

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe