PL / EN

Wielojęzyczny profil w social media

Przeczytanie artykułu zajmie Ci ok. 3 minut.

 

Jeśli masz swoją firmę lub markę, to zapewne prowadzisz jej profil w social media. Pytanie brzmi jednak, czy docierasz do wszystkich potencjalnie zainteresowanych ofertą, także spoza granic kraju? Dziś sprzedaż produktów nie ma ograniczeń geograficznych. Żyjemy w dobie globalizacji i Twoje produkty mogą być kupowane przez zagranicznych odbiorców na całym świecie. Jeśli nie potrafisz dotrzeć do nich, np. poprzez profil social media i odpowiednie komunikaty, jeśli klienci Cię nie rozumieją czy mają problem z tłumaczeniem postów – możesz zapomnieć o rozwoju marki w kontekście międzynarodowym. Wielojęzyczny fanpage to rozwiązanie optymalne w sytuacji, kiedy nie istnieją dedykowane profile marek, zarządzane przez zespoły danego kraju, np. Company Poland, Company Russia, Company Indie itd.

Wie o tym polska marka Mindnotes, dystrybuująca wysokiej jakości personalizowane artykuły promocyjne (m.in. notesy czy kalendarze). Polska firma z Wielkopolski swoje produkty sprzedaje w całej Europie. Nic więc dziwnego, że zdecydowała się na wielojęzyczny profil w social media, a konkretnie - dodawanie postów w języku angielskim oraz francuskim. O pomoc w rozwoju profilu zgłosiła się do nas. Od ponad roku realizujemy to zadanie i wzmacniamy wizerunek marki Mindnotes (oraz siostrzanej marki Promonotes) prowadząc międzynarodowe konto marki na Facebooku.

W ramach obsługi social mediowej odpowiadamy za tworzenie harmonogramu i publikowanie tekstów w dwóch językach, za projektowanie grafik, za kontakty z internautami, a także za odpowiednio stargetowane kampanie wizerunkowe. Stawiamy na gry słowne, odpowiednie związki frazeologiczne, przysłowia czy lokalne powiedzonka. Żeby prowadzić profil na najwyższym poziomie copywritingu, wyłączyliśmy funkcję automatycznego tłumaczenia przez Facebook dwóch najważniejszych dla klienta języków i publikujemy posty manualnie. Reszta języków korzysta z wtyczki tłumaczeniowej Google. Dzięki temu, że posty dostosowane są treścią do wersji językowej profilu klienta, ma on szansę nie tylko lepiej poznać ofertę, lecz także nawiązać z marką emocjonalną więź.

Przed stworzeniem takiego profilu dobrze najpierw poddać analizie swoich odbiorców - sprawdzić, kim są, gdzie mieszkają, gdzie robią zakupy. Facebook jest wyjątkowo popularny w Europie, ale już w Chinach zdecydowanie więcej osób korzysta z portalu QZone, dlatego jeśli masz klientów z tego regionu, Twoja firma również powinna mieć tam swoje konto). Chcesz, abyśmy pomogli Ci rozwinąć międzynarodową komunikację w mediach społecznościowych? Napisz! mail: komunikacja@soulandmind.pl

WRÓĆ DO WPISÓW