PL / EN

Zaprojektowana przez nas posypywarka w gdyńskiej flocie zarządzania drogami.

Niedawno zakończyliśmy proces projektowania designu powierzchni zewnętrznych posypywarki – specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymywania dróg produkowanego przez firmę Dobrowolski.

Projektowanie rozpoczęliśmy od dogłębnego poznania rynku, analizy konkurencji, trendów, kryteriów jakimi kierują się podmioty (najczęściej samorządy) w poszukiwaniu takich pojazdów, a także potencjałem wzorniczym możliwej do zastosowania technologii. Szukaliśmy mocnych i słabych stron obecnie produkowanych przez firmę Dobrowolski maszyn oraz możliwości ich poprawy.

I znaleźliśmy je. Design zewnętrzny zaprojektowaliśmy z dwóch głównych materiałów – blachy oraz z tworzywa sztucznego (w tym przypadku laminatu). Dzięki wprowadzonym przez nas zmianom, we współpracy z konstruktorami firmy Dobrowolski, udało się zwiększyć pojemność pojemników bocznych o 1000 litrów na posyparce. Sam proces projektowy we współpracy z klientem trwał ok. 3 miesiące.

Następnym krokiem będzie wdrożenie projektu na etapie produkcji oraz wprowadzenie pojazdu do oferty. Projekt zostanie wykorzystany m.in. w gdyńskiej flocie zarządzania drogami miasta jeszcze tej zimy.

BACK TO PROJECTS Poznaj inne projekty