PL / EN

MAXCOM | Design telefonu dla seniorów

W ramach współpracy z firmą Maxcom zaprojektowaliśmy telefon przyjazny dla osób starszych.

Firma Maxcom, będąca liderem polskiego rynku telefonów dla użytkowników 50+ powierzyła nam zadanie opracowania nowego designu dla swojego aparatu. Głównym celem postawionym przed nami było zaprojektowanie urządzenia wyróżnialnego na tle konkurencji. Na podstawie badań grupy docelowej wyodrębniliśmy najistotniejsze cechy w obszarze oferowanych funkcjonalności oraz rozwiązań z zakresu ergonomii, które zostały wzięte pod uwagę na etapie projektowania.

Co szczególnie istotne - zadania stawiane przed nowym designem w równym stopniu miały realizować cele funkcjonalne, jaki i te związane z atrakcyjną stylizacją. Połączyliśmy zatem elegancję kształtu z jasnym i prostym w obsłudze interfejsem.

Opisy klawiatury numerycznej przedstawione zostały „czarno na białym” dzięki czemu są czytelne i łatwe w użyciu. Przełączniki przypisane latarce i blokadzie klawiatury mają charakter suwaków, przez co ich obsługa jest intuicyjna i prosta. Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa użytkownika przyporządkowaliśmy jeden z przycisków klawiatury funkcji ICE – In Case of Emergency. Jest to międzynarodowy skrót, który niezależnie od miejsca pobytu użytkownika, umożliwi służbom ratunkowym natychmiastowe odnalezienie w telefonie osób z najbliższej rodziny jego posiadacza. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Klientem na wszystkich etapach projektu, udało nam się stworzyć telefon posiadający cechy wyróżniające go od konkurencji, ułatwiając tym samym naszemu Klientowi skuteczną komunikację marketingową produktu.

WRÓĆ DO PROJEKTÓW Poznaj inne projekty