PL / EN

Melex | Design nadwozia wózka Melex

Melex to w Polsce synonim pojazdów elektrycznych, obecny na rynku od ponad 40 lat, należy do elity producentów tych przyjaznych dla środowiska pojazdów. Choć jego produkcja rozpoczęła się, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wózki golfowe w Stanach Zjednoczonych, dziś obecny jest we wszystkich krajach europejskich.

Obecnie firma ma w swojej ofercie ponad sto różnych modeli, które wykorzystywane są nie tylko na polach golfowych, ale przede wszystkim w fabrykach, centrach logistycznych, sanatoriach, szpitalach, firmach pogrzebowych, lotniskach, dworcach, parkach etc.

Model 363 - Zabudowanie Melexa z tyłu otworzyło nowe możliwości!

W dniach 27-30 marca 2014 Melex zaprezentował na targach branży motoryzacyjnej Motor Show w Poznaniu nowy MODEL 363. To właśnie ten pojazd może stać się alternatywą dla spalinowych, miejskich samochodów lub pełnić rolę niewielkiej taksówki czy prywatnego pojazdu do poruszania się po mieście. Stylistyka podkreśla nowoczesny wygląd, jakość oraz ekologiczny charakter. Zespół projektowy zadbał o zachowanie charakteru meleksa, umiejętnie dopasowując design do istniejącego przodu pojazdu.

Atutem aut elektrycznych jest fakt, iż mogą one się poruszać po trasach niedostępnych dla aut spalinowych, a niewielkie rozmiary modelu 363 ułatwiają parkowanie w coraz to bardziej zatłoczonych miastach. Meleksy, jako jedne z nielicznych pojazdów tego typu, posiadają homologację umożliwiające poruszanie się po drogach publicznych Unii Europejskiej.

Warto zauważyć, że pojazdy elektryczne w wielu polskich miastach mogą poruszać się po trasach niedostępnych dla aut spalinowych. Niewielkie rozmiary naszego nowego modelu pozwalają mu „wcisnąć się” w bardzo ciasne zaułki i ułatwiają parkowanie na coraz bardziej zatłoczonych miejskich parkingach.

Biorąc pod uwagę dorobek firmy Melex, nie powinna zaskoczyć nas informacja, iż podczas targów Motor Show 2014 firma otrzymała nagrodę od dziennikarzy motoryzacyjnych za nieustanną produkcję pojazdów elektrycznych, które są wizytówką kraju.

WRÓĆ DO PROJEKTÓW Poznaj inne projekty