PL / EN

Dobrowolski | Projekt nadwozia posypywarki

Niedawno wdrożony został nasz projekt designu powierzchni zewnętrznych posypywarki – specjalistycznego sprzętu przeznaczonego do zimowego utrzymywania dróg produkowanego przez firmę Dobrowolski.

Projektowanie rozpoczęliśmy od dogłębnego poznania rynku, analizy konkurencji, trendów, kryteriów jakimi kierują się podmioty (najczęściej samorządy) w poszukiwaniu takich pojazdów, a także potencjałem wzorniczym możliwej do zastosowania technologii. Szukaliśmy mocnych i słabych stron obecnie produkowanych przez firmę Dobrowolski maszyn oraz możliwości ich poprawy.

I znaleźliśmy je. Design zewnętrzny zaprojektowaliśmy z dwóch głównych materiałów – blachy oraz z tworzywa sztucznego (w tym przypadku laminatu). Dzięki wprowadzonym przez nas zmianom, we współpracy z konstruktorami firmy Dobrowolski, udało się zwiększyć pojemność pojemników bocznych na posypywarce o 1000 litrów. Sam proces projektowy we współpracy z klientem trwał ok. 3 miesiące.

Projekt posypywarki był niejako dopełnieniem do rozwiązania, zaprojektowanego przez nas 3 lata wcześniej dla tego samego Klienta, jakim jest pług odśnieżny PPE 32, przeznaczony do usuwania śniegu i błota pośniegowego. To narzędzie - choć pozornie proste z punktu widzenia wzornictwa przemysłowego – zaprojektowaliśmy tak, by wyróżniało się formą na tle konkurencji. Pług, według naszego pomysłu, ma nietypową fasadę, która urozmaicona jest ożebrowaniem układającymi się w symetryczny, „muskularny" wzór. Dzięki temu proste, drogowe narzędzie przykuwa wzrok, potęguje wrażenie solidności i niezawodności, a do tego prezentuje się bardzo profesjonalnie.

WRÓĆ DO PROJEKTÓW Poznaj inne projekty