newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Klauzula informacyjna

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania newslettera.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych SOUL & MIND.*Pola obowiązkowe.

Chlebszy – chleb inny niż wszystkie


Do portfolio naszych klientów należy mała, rzemieślnicza piekarnia z Poznania, która oferuje pieczywo wyrabiane na bazie tradycyjnej receptury i z wysokiej jakości składników. Chlebszy to pracownia, w której chleb pieczony jest bez dodatku drożdży, a tajemnicą smaku są wieloletni zakwas żytni, trzyetapowa fermentacja i… wielka pasja właścicieli. To oni zdecydowali się na rozwój i wdrożenie działań zorientowanych na wyróżnienie marki na lokalnym rynku.

Współpracę rozpoczęliśmy od namingu i stworzenia nazwy piekarni.

Efekt?
Chlebszy

W pracach koncepcyjnych pod uwagę wzięliśmy przede wszystkim jakość samego chleba, która – to trzeba przyznać – jest bardzo dobra, jeśli nie jedna z najlepszych w Poznaniu. Z połączenia słów „chleb” i „lepszy” powstała nazwa, która nie tylko podkreśla wyjątkowość rzemieślniczej piekarni, lecz także została optymistycznie przyjęta na rynku… i w naszym zespole! W Chlebszym zaopatrujemy się regularnie w pieczywo, a co piątek świeżą „sznytkę” od Chlebszego można zjeść w naszej agencyjnej kuchni!

Kolejnym etapem współpracy było zaprojektowanie logotypu – prostego, acz eleganckiego, z graficznym elementem żyta. Idealnie łączy się on ze stworzonymi przez nas materiałami: przejrzystą ulotką prezentującą ofertę klienta czy pieczątką na papierowe torby. Stworzyliśmy także indywidualnie dopasowaną do profilu piekarni „chlebszą tytkę”, czyli bawełnianą torbę na pieczywo, oraz specjalną zawieszkę informującą, w jaki sposób ją prać. Pomysł nawiązuje do tradycyjnych worków, w których przechowywano zboże. Zaprojektowana graficznie „chlebsza tytka” idealnie nawiązuje do tradycji wytwórstwa mąki i pieczywa oraz lokalnego charakteru piekarni.

 

Smacznego!Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowepowrót >

Strategia
marki

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe