newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Klauzula informacyjna

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania newslettera.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych SOUL & MIND.*Pola obowiązkowe.

Projekt telefonu dla osób starszych MAXCOM


Zadanie: Zaprojektowanie telefonu przyjaznego dla osób starszych.

Firma Maxcom, będąca liderem polskiego rynku telefonów dla użytkowników 50+ powierzyła nam zadanie opracowania nowego designu dla swojego aparatu.
Głównym celem postawionym przed nami było zaprojektowanie urządzenia wyróżnialnego na tle konkurencji. Na podstawie badań grupy docelowej wyodrębniliśmy najistotniejsze cechy w obszarze oferowanych funkcjonalności oraz rozwiązań z zakresu ergonomii, które zostały wzięte pod uwagę na etapie projektowania.

Co szczególnie istotne - zadania stawiane przed nowym designem w równym stopniu miały realizować cele funkcjonalne, jaki i te związane z atrakcyjną stylizacją. Połączyliśmy zatem elegancję kształtu z jasnym i prostym w obsłudze interfejsem.

Opisy klawiatury numerycznej przedstawione zostały „czarno na białym” dzięki czemu są czytelne i łatwe w użyciu. Przełączniki przypisane latarce i blokadzie klawiatury mają charakter suwaków, przez co ich obsługa jest intuicyjna i prosta. Dla zwiększenia poczucia bezpieczeństwa użytkownika przyporządkowaliśmy jeden z przycisków klawiatury funkcji ICE – In Case of Emergency. Jest to międzynarodowy skrót, który niezależnie od miejsca pobytu użytkownika, umożliwi służbom ratunkowym natychmiastowe odnalezienie w telefonie osób z najbliższej rodziny jego posiadacza. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Klientem na wszystkich etapach projektu, udało nam się stworzyć telefon posiadający cechy wyróżniające go od konkurencji, ułatwiając tym samym naszemu Klientowi skuteczną komunikację marketingową produktu.


Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót >

Strategia
marki

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe