newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Meble nie tylko do ogrodu


Meble ogrodowe kupowane są na długie lata, dlatego oczekuje się od nich głównie trwałości oraz odporności na zmieniającą się modę. W efekcie rynek zdominowany został przez ciężkie, schematyczne meble w stonowanych kolorach. 

Zaprojektowany przez projektantkę Soul and Mind - Dorotę Dębską - i uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt „Ibo – meble nie tylko do ogrodu” przełamuje tę konwecję. 

Lekki, dopracowany w każdym detalu, a przy tym utrzymany w jasnych, przyjemnych kolorach projekt, jest dowodem na to, że meble używane w ogrodzie, w domu, na tarasie czy patio, wcale nie muszą być nudne.

Meble Ibo zostały zaprojektowane z myślą o naturze i ludzkiej potrzebie obcowania z nią, także w wielkim mieście. Osoba siedząca w krześle Ibo wygląda i może poczuć się jak otulona liściem. Kontakt z naturą podkreśla także zagłębienie w formie walca, znajdujące się pośrodku stołu. Po odkryciu wieka w formie tacy, jest idealnym miejscem na doniczkę z rośliną. 

Blacha, z jakiej wykonano krzesła, ma specjalne wycięcia - nie tylko zapewniają one cyrkulację powietrza i sprawiają, że deszcz zamiast zalegać na siedzeniach, będzie spływał na ziemię, lecz przypominają żyłki liścia, a więc wpisują się w konwencję zestawu. Co więcej - do wycięć można w kilka chwil przypiąć specjalnie zaprojektowane poduszki, które nie zsuwają się z siedzeń i zwiększają komfort użytkownika mebli.

Nagrodzony projekt znajduje się obecnie w ofercie mebli firmy Litex pod nazwą IVO.Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowepowrót >

Strategia
marki

brand
design

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe