newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Klauzula informacyjna

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania newslettera.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych SOUL & MIND.*Pola obowiązkowe.

speed up
strategy

Proces Speed Up to przemyślany plan rozwoju marki w oparciu o autorską metodologię 4I.

speed up
strategy

Zawsze staramy się łączyć Twoją wiedzę i "czucie" specyfiki rynku z naszym 25-letnim, multibranżowym doświadczeniem...

speed up
strategy

...tak, aby finalnie wypracować jak najefektywniejsze rozwiązanie.

Speed Up to przemyślany proces rozwoju marki w oparciu o autorską
metodologię 4I.

W zależności od aktualnego pozycjonowania twojej marki, grup docelowych i
otoczenia konkurencyjnego - planujemy odpowiedni zestaw działań prowadzących do stworzenia efektywnej strategii marki.
Opieramy się zarówno na twardych danych, pozyskiwanych w badaniach marketingowych,
jak i pogłębionej wiedzy, zdobytej w oparciu o elementy metodologii design thinking.
Pozwala to określić nam najodpowiedniejsze miejsce Twojej marki w odbiorze
grup docelowych.

Docelowe pozycjonowanie przekładamy na język marki. Budujemy jej wyrazistą
narrację zarówno w sferze designu, jak i komunikatów werbalnych. Tworzymy
spójną strategię komunikacji, kreatywnie szukając synergii pomiędzy
najefektywniejszymi w danej sytuacji narzędziami. Często wykorzystujemy
multichanneling dla efektywnego połączenia świata online i offline.

Łączymy Twoją wiedzę i wyczucie specyfiki rynku z naszym 25-letnim,
multibranżowym doświadczeniem. Rzetelna i aktualna wiedza oraz kreatywność
służą znalezieniu najefektywniejszych rozwiązań.

Zadzwoń, napisz! Porozmawiajmy o tym co możemy wspólnie zrobić aby przyspieszyć rozwój Twojej marki!

Balviten strategia marki


Balviten to lider na polskim rynku producentów żywności skierowanej do osób chorych na celiakię, fenyloketonurię i cierpiących na nietolerancję glutenu.

Balviten to lider na polskim rynku producentów żywności skierowanej do osób chorych na celiakię, fenyloketonurię i cierpiących na nietolerancję glutenu. Wobec szeroko zakrojonych planów rozwoju marki, zwrócono się do nas w sprawie długofalowej współpracy polegającej m.in. na przygotowaniu nowej szaty graficznej dotychczasowych oraz nowych opakowań, odświeżonej, interaktywnej strony internetowej, oraz poprowadzenia aktywnej, wspierającej wizerunek marki komunikacji w Social Media (Facebook, Instagram i Youtube).

Pracę rozpoczęliśmy, jak zwykle, od rzetelnej analizy marki i jej rynkowego otoczenia. Na jej bazie stworzyliśmy strategię pozycjonowania marki oraz przełożenie jej na strategię komunikacji. Obejmuje ona spore zmiany w identyfikacji wizualnej – m.in. nowy logotyp oraz KV. Dotychczasową zieleń zmieniliśmy na ożywczy, optymistyczny pomarańcz, który zdecydowanie wyróżnia się na sklepowej półce budując zauważalną, atrakcyjną plamę barwną. Nowe opakowania wsparte są apetycznym zdjęciami dań wykonanymi w naszym studio foto, a także przejrzystymi dopiskami, które wskazują konsumentowi, jak korzystać z produktów. Premiera marki Balviten w nowej odsłonie miała miejsce na międzynarodowych targach IBA w Monachium.


powrót >

Strategia Komunikacji w Social Media


Sotelli to uznany producent makaronu bezglutenowego. W ramach podejścia do działań komunikacyjnych w mediach społecznościowych (na Facebooku oraz Instagramie), przygotowaliśmy zupełnie nową strategię. Zadbaliśmy o atrakcyjność wizualną, która podkreśla główne wyróżniki marki, czyli prosty skład, brak glutenu, doskonały smak i mnogość kształtów w ofercie produktowej.
Do osiągnięcia założonych celów wykorzystujemy lifestyle’owe, apetyczne zdjęcia z naszego studia foto, które podkreślają okazję podawania makaronu. Dodatkowo używamy słowa Sotelli, a dokładniej jego początek „So” - słowo to w języku angielskim służy podkreśleniu i podbiciu komunikatu. Przykład? Sotellli? SoSimple! SoTasty! W komunikacji nawiązujemy także do nawiązanej przez Sotelli współpracy z jednym z najlepszych polskich sportowców – złotym medalistą i olimpijczykiem Szymonem Kołeckim.


powrót >


Firma Masterm rozpoczyna kolejną inwestycję w Poznaniu. W związku z powyższym potrzebne było przygotowanie od podstaw jej identyfikacji wizualnej, w tym nazwy i logotypu, oraz strategii komunikacji, strony internetowej oraz materiałów wspierających m.in. na nadchodzące targi mieszkaniowe.

Głównym atutem inwestycji jest jej wyjątkowa lokalizacja – w bezpośrednim sąsiedztwie ścisłego centrum miasta, w pełnej energii dzielnicy Wilda, która była kiedyś przemysłowym sercem Poznania. Słowo Fabryczna nie dość, że od razu tę lokalizację komunikuje, to jeszcze doskonale podkreśla industrialną historię okolicy, dlatego zdecydowaliśmy się zostawić ją w nazwie inwestycji.

Osią komunikacji uczyniliśmy miejski styl życia, który prowadzą lub chcieliby prowadzić potencjalni nabywcy mieszkań w tak wyjątkowym miejscu. „Nowe Spojrzenie” - na okolicę, jej styl, zieleń i energię – to claim, który podkreśla fakt, że nowoczesność Na Fabrycznej nie stoi w sprzeczności, lecz doskonale uzupełnia niezwykłą historię dzielnicy.

Więcej: nafabrycznej.pl


powrót >

Novitus NEXT


Kasa fiskalna Novitus NEXT to najnowszy produkt lidera na rynku urządzeń fiskalnych – firmy COMP SA, właściciela marki Novitus. Jest to produkt innowacyjny, m.in. z uwagi na wyjątkowy ekran dotykowy połączony z klasyczną klawiaturą wyspową, co ułatwia obsługę urządzenia. Jest to pierwsza w Polsce kasa fiskalna na platformie Android z dedykowanym systemem sprzedaży. Atutem jest intuicyjny interfejs, którego wygląd można dopasować do swoich oczekiwań, a który mieliśmy przyjemność zaprojektować od strony graficznej.


Oprócz projektu interfejsu, naszym zadaniem było przygotować kampanię promocyjną, która wesprze premierę kasy NEXT. Poszukiwaliśmy nieszablonowego sposobu na to, by podkreślić innowacyjność i funkcjonalność urządzenia, a następnie trafić do tych, którzy tego właśnie poszukują.

Na bazie researchu oraz analizy konkurencji i grupy docelowej (którą są zarówno dealerzy sprzętu Novitus, jak i klienci docelowi, czyli przedsiębiorcy z bardzo wielu różnych branż), zaprojektowaliśmy kompleksową strategię komunikacji opartą na motywie chmury. Jest to bezpośrednie nawiązanie do usługi przechowywania danych w chmurze, oferowanej razem z urządzeniem. Wnoszenie się w powietrze ponad chmury, zostawianie tego, co znane, i odkrywanie tym samym nowych perspektyw biznesowych, powiązaliśmy z innowacyjnością i przyszłością biznesu, i w oparciu o ten motyw zaprojektowaliśmy szereg spójnych działań promocyjnych.

Osią strategii uczyniliśmy wyjątkowy event promocyjny, na który zaproszono przedstawicieli handlowych Novitusa, aby w kreatywny i profesjonalny sposób przedstawić im nowy produkt. Współtworzyliśmy scenariusz imprezy, przygotowaliśmy kampanię teaserową, intrygujące przesyłki-zaproszenia, a także zaprojektowaliśmy materiały POS, oraz strony internetowe i scenariusze filmów. Całości dopełniała zaplanowana i wdrożona przez nas koncepcja komunikacji na oficjalnym profilu Novitus na Facebooku. Akcja okazała się sukcesem, a uczestnicy podkreślali pozytywne zaskoczenie tym, co zobaczyli.


powrót >

brand
design

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe