newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Klauzula informacyjna

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania newslettera.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych SOUL & MIND.*Pola obowiązkowe.

Strategia komunikacji dla Rice&More


Zadanie Speed UP:

Kompleksowa kampania digitalowa promująca Rice&MORE - nowy produkt z portfolio Monini.

Realizacja:

Rice&MORE – gotowe mieszanki ryżu i kasz w 4 oryginalnych smakach, trafiły na rynek wiosną tego roku. W związku z tym, ze jest to produkt innowacyjny na polskim rynku,
przygotowaliśmy wielopoziomową kampanię promocyjną z uwzględnieniem wielu różnych narzędzi digitalowych. Osią promocji jest konkurs kulinarno-fotograficzny zlokalizowany na stronie będącej kompendium wiedzy o produkcie. Oprócz aplikacji konkursowej można znaleźć na niej listę sklepów oferujących nowy produkt Monini oraz krótkie, apetyczne wideo przepisy na szereg najróżniejszych dań z Rice&MORE.

Do akcji konkursowej zaangażowaliśmy czwórkę lubianych i doświadczonych blogerów z 4 różnych dziedzin. Każdy z nich ma za zadanie zainspirować swoich czytelników i w oparciu o swoje doświadczenie wydobyć na pierwszy plan jedną z czterech głównych wartości stojących za Rice&MORE: zdrowie, szybkość przygotowania, uniwersalność zastosowania i nietuzinkowy smak.

Aby zapewnić akcji jeszcze większy zasięg i publicity, działania wsparliśmy kampanią internetową (rich media - mobile, desktop, wifi), na potrzeby której powstał specjalny content – krótkie filmy obrazujące łatwość przygotowania dań z Rice&MORE i komunikujące główne atuty produktu. Zadbaliśmy także o atrakcyjną, regularną komunikację w oficjalnych kanałach Social Media marki, reklamę najciekawszych treści, a także o monitoring wzmianek o marce Monini i dialog z fanami.

Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem internautów – zgłoszono dużo pięknych zdjęć potraw z Rice&MORE i wymieniono wiele pozytywnych opinii. Dzięki spójnej, regularnej komunikacji osiągnęliśmy swój cel: nowy produkt przedostał się do świadomości odbiorców i zyskał większą rozpoznawalność, a co najważniejsze – zagościł na stołach wielu kulinarnych pasjonatów.. i nie tylko!


Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót >

Strategia
marki

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe