newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Klauzula informacyjna

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przesyłania newslettera.


* Wyrażam zgodę na przesyłanie ofert handlowych SOUL & MIND.*Pola obowiązkowe.

Kinder Delice- Projekt platformy wizerunkowej umożliwiającej komunikowanie atrybutów marki.


Zadaniem, jakie przed nami stanęło był projekt platformy wizerunkowej, która umożliwiłaby naszemu Klientowi komunikowanie najważniejszych i istotnych z punktu widzenia wizerunku benefitów marki - tego, że produkt jest odpowiedni dla dzieci, dostarcza im energii, której potrzebują, a więc odpowiedni także dla rodziców, którzy dbają o swoje dziecko i to, jak żyje oraz czym się odżywia.

Postanowiliśmy wydobyć na pierwszy plan claim "każde dziecko ma w sobie coś z odkrywcy" - dziecięcą energię, wrodzoną dociekliwość, chęć poznawania świata i aktywność na co dzień. Powiązaliśmy ją z troską rodziców o to, by dziecko mogło te potrzeby spełniać - troską o jego edukację, zdrowe odżywianie, jakość aktywności w czasie wolnym. Podkreśliśmy także fakt, że zarówno dzieciom, jak i rodzicom, zależy na tym, by spędzać jak najwięcej czasu razem robią wspaniałe i wartościowe rzeczy.
Te istotne wartości połączyliśmy z głównym benefitem marki, czyli z przyjemnością. Delice oznacza przyjemność, a kinder to dziecko, tak więc zarówno branding, jak i wspomniany wyżej claim Kinder Delice podkreśla przyjemność, jaką sprawia dziecku jedzenie słodkiego przysmaku Kinder Delice.

Projekt strony internetowej wspiera wspomniane wyżej wartości, a więc nie tylko podkreśla smakowitość produktu, lecz także promuje wspólną zabawę dziecka z rodzicami. Mechanizm promocji opiera się na motywie drzewa, które zmieniało się i wzrastało odzwierciedlając postępy w zabawie. Kulminacją było owocowanie drzewa, co oznaczało wygraną i nagrody za najbardziej kreatywne rozwiązania.

Komunikacja wizerunkowa oparta oparta była głównie na kanale internetowym - strona www + bannery reklamowe. Wsparcie wizerunkowe zapewnił dedykowany spot telewizyjny oraz atrakcyjne i przykuwające wzrok ekspozytory promocyjne w miejscach sprzedaży.


Tagi:

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowańpowrót >

Strategia
marki

industrial
design

Projektowanie

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand strategy

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy

agencja brandingowa

strategia marki

wzornictwo przemysłowe