PL / EN

ARENA DESIGN 2016 - trendy & inspiracje

W dniach 8-11 marca 2016 na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się ósma edycja eventu ARENA DESIGN - jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeni prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie design.

Ekspozycja jest podzielona na 5 stref tematycznych: FORUM (warsztaty i konferencje prowadzone przez polskich i zagranicznych ekspertów), TOP DESIGN (wystawa finalistów konkursu TOP DESIGN award), INNOWACJE (prezentacja nowoczesnych materiałów oraz rozwiązań technologicznych dla projektantów), KREATYWNI (ekspozycje najciekawszych projektów stworzonych przez designerów, architektów wnętrz, biura projektowe oraz instytucje wspierające rozwój wzornictwa) oraz EDUKACJA (najciekawsze projekty studentów kierunków o profilu wzornictwo przemysłowe i architektura wnętrz).

Jako pasjonaci designu, my również odwiedziliśmy poznańskie targi. Co spodobało nam się najbardziej? O swoich inspiracjach i znaleziskach opowiadają Sylwia i Dorota.

Sylwia

To, co zwróciło moją największą uwagę, to na pewno wystawa o nazwie Viva light. Zaprezentowano na niej bardzo ciekawe oświetlenie i lampy w nietypowych organicznych kształtach. Podobały mi się także projekty studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, oraz Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, w szczególności NEO FORM i BIO FORM - ciekawe pomysły, niebanalne krzesła, lampy i półki. Jako, że jestem fanką betonu w każdej postaci, zwróciłam też uwagę na stoisko ilikebeton.com oraz Concreate z płytami betonowymi podświetlonymi od tyłu. Wyglądało to naprawdę pięknie! Wspomniałabym też o krzesłach nagrodzonych w ramach „Projektu patyczak” - konkursu na renowację, redesign krzesła.

Dorota

Było dużo ciekawych eksponatów, dlatego trudno jest wybrać te najciekawsze. Postawiłabym jednak na styl skandynawski – chodzi o proste, minimalistyczne formy, oraz kolory (szarości biele, turkusy). Zwróciłam także uwagę na fotele, w których niezwykle pomysłowo zaprojektowano wyjście z formy nóg drewnianych fotela. Moją uwagę zawsze przykuwają nietypowe tkaniny. I tym razem nie było inaczej. Widziałam nie tylko interesujące materiały, jak np. naturalny filc czy łatwe w czyszczeniu sztuczne mieszanki, ale także nietypowy sposób ich wykończenia.

Do zobaczenia na ARENA DESIGN za rok :)

Więcej o wydarzeniu: TUTAJ.

 

 

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowe

Data wydarzenia: 19-04-2021
WRÓĆ DO WPISÓW