PL / EN

Targi Designu - Mediolan

Jest taki tydzień w kwietniu, kiedy cały świat designu zwraca swoje oczy w stronę ojczyzny tego, co najważniejsze – filozofii, sztuki, kultury, nauki i znamienitej kuchni.
W stronę Włoch, a dokładniej – Mediolanu.

Od początku lat 60. odbywają się tutaj targi Salone de Mobile, które z wydarzenia promującego włoskie meble i akcesoria wyposażenia wnętrz, w połączeniu z innymi eventami, w tym m.in. Designboom, Designjunction, EuroCucina, stały się jedną z najważniejszych imprez w świecie designu tworząc Milan Design Week. W trakcie tej imprezy uczestnicy mają możliwość spojrzenia w przyszłość, za horyzont tego, co nas otacza.

Aby zobaczyć wszystko i jeszcze później móc opowiedzieć o tym, trzeba by tam spędzić przynajmniej miesiąc. My byliśmy tylko 4 dni, ale ilość informacji, inspiracji, pomysłów i innowacji jakich mogliśmy doświadczyć, dotknąć i zobaczyć wystarczy na bardzo długo.

Oprócz samej wystawy na targach cały Mediolan wypełniony był różnymi eventami, wystawami
i happeningami. Wszystkie one miały w swoimi mianowniku słowo „design”. Różnorodność była niezwykła. Od kiczu, poprzez mniej i bardziej estetyczną użytkowość, do naprawdę futurystycznych pomysłów na świat.

Oto, co zobaczyliśmy i uznaliśmy za warte uwagi...

 

 

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowe

Data wydarzenia: 19-04-2021
WRÓĆ DO WPISÓW