PL / EN

TARGI MEBLA W MEDIOLANIE 2015 – KOLEJNA PORCJA NIESAMOWITYCH INSPIRACJI

Jako pasjonaci designu nieustannie śledzimy trendy i poszukujemy nowości. Dlatego bardzo chętnie odwiedzamy branżowe wydarzenia, które dostarczają nam cennych inspiracji oraz wiedzy. Są nimi z pewnością odbywające się podczas Milan Design Week najbardziej prestiżowe targi mebla - Salone Internazionale del Mobile organizowane w dniach 13 – 19 kwietnia 2015. Podobnie jak przed rokiem, targi zrobiły na nas oszałamiające wrażenie.

Każda z głównych stref - design, modern, classic (zajmujących kilkanaście hal), oraz przechodnich (poświęconych np. meblom łazienkowym, ogrodowym, oświetleniu czy młodym projektantom do 35. roku życia), obfituje w świetne projekty. I choć niekiedy trudno się im wszystkim przyjrzeć z należytą dokładnością, udało nam się zauważyć kilka ciekawych trendów, które mają szansę zawojować rynek mebli w najbliższej przyszłości.

Jednym z nich są pikowania – małe, duże, proste i wzorzyste – które potrafią zupełnie odmienić zwykły z pozoru tapicerowany mebel. Kolejnym są niesamowicie zabarwione materiały, w których jeden kolor naturalnie i stopniowo przechodzi w drugi. Zaciekawiły nas także nietypowe połączenia materiałów, np. plastiku z drewnem – nierzadko tak naturalne i proste, że z pozoru niepasujące do siebie materiały stają się jedną, efektowną całością.

Targi meblarskie w Mediolanie są jednak nie tylko miejscem obserwacji, czym żyje współczesny design, lecz także niepowtarzalną okazją do poznania utalentowanych projektantów i merytorycznych dyskusji. Najłatwiej o to w Zona Tortona, mieszczącej się w pobliżu Rho strefy, w której poza ciekawymi ekspozycjami można wziąć udział w prelekcjach, pokazach i zajrzeć do pracowni projektantów oraz przyjrzeć się z bliska ich pracy.

Zwiedzanie targów jest tyleż inspirujące, co wyczerpujące - hale są przestronne, projektów mnóstwo, a czasu jak zwykle zbyt mało. Natchnieni, z głową (i kartą pamięci w aparacie) pełną wrażeń oraz walizką wypełnioną broszurami, wróciliśmy do Poznania gotowi na nowe wyzwania i przeświadczeni, że żegnamy Mediolan tylko na rok.

Więcej informacji znajdziecie tu: http://salonemilano.it/it-it/

 

 

projektowanie opakowań, projektowanie produktów, strategia biznesu, identyfikacja wizualna, www design, brand design, industrial design, wzornictwo przemysłowe, projekt opakowania, design opakowania, projekty opakowań,wzornictwo przemysłowe

Data wydarzenia: 19-04-2021
WRÓĆ DO WPISÓW