newsletter

Design. Komunikacja. Strategia.
Dzielimy się wiedzą!

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Soul & Mind Group Brand Design

Industrial
Design

Przecinarka Szafir


Firma Eckert ma 25-letnie doświadczenie w produkcji urządzeń do cięcia oraz całkowicie zrobotyzowanych stanowisk roboczych. Jednym z jej flagowych produktów jest Szafir - przecinarka cechująca się wysoką dynamiką i precyzją zautomatyzowanego cięcia 3D blach, rur i profili. Naszym zadaniem było zaprojektowanie dla niej zupełnie nowego designu obudowy....

więcej >
Zadanie: 

Audyt wzorniczy i projekt design dla przecinarki Szafir.

Założenie i realizacja: 

Firma Eckert ma 25-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji urządzeń do cięcia oraz całkowicie zrobotyzowanych stanowisk roboczych. 

Przecinarka Szafir

Jednym z jej flagowych produktów jest Szafir - przecinarka cechująca się wysoką dynamiką i precyzją zautomatyzowanego cięcia 3D blach, rur i profili. Naszym zadaniem było przeprowadzenie audytu wzorniczego oraz zaprojektowanie dla niej zupełnie nowego designu obudowy.

Strategia wzornicza, jaką obraliśmy, uwzględniała nie tylko estetykę projektu, lecz także to, by podkreślał on nowoczesność, sprawność i efektywność maszyny. Walory te zdecydowaliśmy się wyeksponować poprzez dynamiczną linię i nową, biało-szafirową, nawiązującą do nazwy maszyny kolorystykę. 

Ekspozycja maszyny Szafir w nowej odsłonie, była ważnym elementem obchodów 25-lecia firmy Eckert oraz prezentacji nowej identyfikacji wizualnej firmy podczas jednej z największych na świecie imprez branży przemysłowej - Innowacje, Technologie Maszyny MACH-TOOL w Poznaniu.

powrót >

Piekarnik AMICA

Piekarnik retro


Po sukcesie zaprojektowanego przez nas modelu piekarnika vintage, przyszedł czas na kolejny, stylowy projekt. W przeciwieństwie do poprzednika, trafi on nie tylko na rynek rosyjski, lecz również do klientów Europy Środkowej i Zachodniej....

więcej >
Po sukcesie zaprojektowanego przez nas modelu piekarnika vintage przyszedł czas na kolejny, stylowy projekt. W przeciwieństwie do poprzednika, trafi on nie tylko na rynek rosyjski, lecz również do klientów Europy Środkowej i Zachodniej.

Podczas gdy za wschodnią granicą we wzornictwie przemysłowym liczą się detale i ornamenty, zachodni sąsiedzi przywiązani są do prostej estetyki oraz czystej formy. W naszej strategii wzorniczej zdecydowaliśmy się postawić na oszczędny, skandynawski design, oraz połączyć go ze stylistyką retro.


Front w dwóch wersjach kolorystycznych – pożądanym ecru i klasycznej czerni - przełamują złote, matowe elementy, takie jak uchwyt czy obramowanie szyby. Brak tu elektronicznego wyświetlacza, a pokrętła regulacji czasu i temperatury mają starannie dopracowany kształt. To właśnie detale stanowią o wyjątkowym charakterze piekarnika.

powrót >

Pług odśnieżny PPE 32


Z pozoru proste z punktu widzenia wzornictwa przemysłowego narzędzie zaprojektowaliśmy tak, by wyróżniało się na tle konkurencji. Zobacz efekt naszej pracy....

więcej >
Zadanie Industrial Design

Projekt pługu odśnieżnego.

Projekt i realizacja:

Pług drogowy przeznaczony jest do usuwania śniegu i błota pośniegowego. To narzędzie - choć pozornie proste z punktu widzenia wzornictwa przemysłowego - można zaprojektować tak, by wyróżniało się formą na tle konkurencji.

PŁUG ODŚNIEŻNY PPE 32

Przed takim właśnie zadaniem stanęliśmy projektując pług odśnieżny PPE 32 dla firmy Dobrowolski.

Pług PPE 32 według naszego pomysłu ma nietypową fasadę, która urozmaicona jest ożebrowaniem układającymi się w symetryczny, „muskularny" wzór. Dzięki temu proste, drogowe narzędzie przykuwa wzrok, robi wrażenie urządzenia solidnego i niezawodnego a do tego prezentuje się bardzo profesjonalnie.


powrót >

speed up
strategy

brand
design

Projektowanie

Projekt

Projekt opakowania

Projektowanie opakowań

Brand Design

Design

opakowania

Brand

Inudstrial Design

Audyt Wzorniczy